Kursy

Kurs OSINT

84
Kup teraz
99999.00 PLN

Internetowy Kurs OSINT od Niebezpiecznika zawiera wszystko, co powinieneś wiedzieć, aby skutecznie pozyskiwać informacje o osobach i firmach z internetowych i pozainternetowych źródeł. Kurs składa się z 80+ interaktywnych lekcji (ponad 24 godziny materiału). Nasz kurs to nie tylko "gadająca głowa trenera", ale przede wszystkim praktyczne pokazy technik ułatwiających prowadzenie internetowych śledztw. Nie brakuje też screencastów pokazujących krok-po-kroku jak skonfigurować i użyć wielu narzędzi niezbędnych w pracy OSINT-owca. Jednym zdaniem: stawiamy na praktykę. To podejście doceniło już ponad 2200 uczestników tego kursu, którzy ocenili go na 9.68 na 10!

⚠️ Potrzebujesz argumentów dla szefa, aby opłacił Twój udział w tym szkoleniu? Kliknij tu, aby pobrać PDF dla szefa.

Kurs to nie tylko dostęp do materiałów. To także dostęp do zamkniętego forum, bardzo cennego elementu tego kursu. To właśnie w ramach tego forum największa w Polsce społeczność OSINT-owa codziennie omawia nowe techniki i narzędzia, komentuje newsy z branży i wspólnie pomaga sobie rozwiązywać osintowe śledztwa. Dobrze to ujęło kilku kursantów:

Czuje się jakbym zapłacił za wpisowe do elitarnego klubu z szkoleniem w bonusie

Wasza grupa to zbiór ekspertów z wielu dziedzin. Nie nadążam za przyswajaniem wiedzy z dyskusji, które się odbywają, tyle dobra tam jest.

Każdy OSINT-owiec wie, że techniki i narzędzia w tej branży zmieniają się praktycznie codziennie. Zmieniają się też materiały naszego kursu. Stale dodajemy nowe treści. Dlatego dostęp do naszego kursu (i zamkniętego forum kursantów) sprzedajemy na zasadach abonamentu. Dane do płatności podajesz raz, a po zakończeniu wybranego okresu subskrypcji, płatność za kolejny okres zostanie pobrana automatycznie. Subskrypcję możesz w każdej chwili anulować.

Kupując dostęp do Kursu OSINT teraz otrzymujesz:

 • ✅ dostęp do praktycznego, najbardziej rozbudowanego kursu z OSINT-u w Polsce, opartego o sprawdzoną, znacznie poszerzoną agendę niebezpiecznikowego szkolenia z OSINT-u, w którym udział wzięło już ponad 5000 zadowolonych osób. Łącznie jest to ponad 80 lekcji i 24 godziny profesjonalnie przygotowanych materiałów wideo!
 • ✅ dostęp do materiałów szkoleniowych,
 • ✅ dostęp do zamkniętej grupy, na której trenerzy i inni uczestnicy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Czasem odpowie Ci funkcjonariusz trzyliterowych służb, czasem prawnik, który pomagał w podobnych sprawach, a czasem osoba, która zarządza systemem z którego potrzebujesz konkretnych danych...
 • ✅ możliwość darmowego udziału w zamkniętych lajwach/webinarach z trenerami
 • ✅ certyfikat potwierdzający uczestnictwo w kursie
 • ✅ możliwość otrzymania dodatkowego certyfikatu potwierdzającego praktyczne umiejętności w temacie OSINT-u po zdaniu opcjonalnego egzaminu.

Dla kogo jest ten kurs?

Ta wiedza jest przydatna dla każdego, kogo praca polega na wyszukiwaniu i pozyskiwaniu informacji, czyli dla:

 • headhunterów, rekruterów i sourcerów,
 • komorników,
 • prawników,
 • prywatnych detektywów,
 • pracowników służb,
 • ubezpieczycieli,
 • sprzedawców i handlowców,
 • pentesterów,
 • dziennikarzy

...a także miłośników prywatności, aby wiedzieli jakich błędów nie popełniać korzystając z internetu, i poza nim, np. kupując dom. Tak, nawet zakup mieszkania może spowodować spore szkody w obszarach prywatności. Dziś wiele informacji o sobie każdy z nas zostawia w internecie, a my w trakcie kursu pokażemy Ci jak większość z nich znaleźć i jak domyślić się reszty.

Kurs prowadzony jest tak, że bez problemu zrozumie go każdy, nawet początkujący w temacie OSINT-u i osoby nietechniczne. Oczywiście im większe umiejętności uczestnika, tym więcej wyniesie on z materiałów i ćwiczeń. Jeśli potrafisz korzystać z przeglądarki internetowej, dasz radę. Zaczynamy od podstaw i stopniowo budujemy umiejętności uczestnika kursu tak, aby dalsze, bardziej zaawansowane zagadnienia były dla niego zrozumiałe i przed kolejnymi lekcjami umiał wszystko, co jest potrzebne by dalej komfortowo poszerzać swoją wiedzę.

Agenda

Poniżej znajdziesz proponowaną agendę w wersji skróconej. Każdy z poniższych modułów to jedna lub więcej lekcji, w tym także (gdzie to możliwe) ćwiczenia utrwalające wiedzę. Dla czytelności nie wymieniamy listy każdego omawianego narzędzia i techniki, ale wierz nam -- jest tego sporo!

 • Aspekty etyczno-formalno-prawne, na które musisz uważać podczas OSINT-owania
 • Jak stworzyć bezpieczne środowisko pracy analityka chroniące jego prywatność podczas zbierania informacji
  — Przydatne narzędzia: sprzęt i oprogramowanie
  — Przegląd wtyczek do przeglądarek
  — Maszyny wirtualne (tworzenie i zarządzanie)
 • Jak tworzyć "lewe" konta w serwisach na potrzeby akwizycji danych, tak aby nie zostały usunięte
  — Jak anonimowo płacić w internecie za konta operacyjne
  — Jak poprawnie budować fałszywe profile i tożsamości
 • Techniki ustalania informacji na temat figuranta:
  — ustalanie adresów zamieszkania
  — ustalanie numeru telefonu i danych abonenta
  — ustalanie aktualnego wizerunku
  — ustalanie pseudonimów
  — ustalanie bliskich znajomych
  — ustalanie faktycznego czasu zdarzenia
  — ustalanie lokalizacji (aktualnej i innych, istotnych)
  — ustalanie zasobów internetowych (kont w serwisach, adresów e-mail, adresów IP. etc.)
 • Techniki wyszukiwania informacji
  — wyszukiwarki internetowe
  — wyszukiwanie treści nietekstowych
 • Usługi lokalizacyjne komercyjne, państwowe i społecznościowe
 • Pozyskiwanie danych z serwisów społecznościowych
  — Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn i inne
 • Przeszukiwanie zasobów Deepwebu i Darkwebu
 • Pozyskiwanie informacji z serwisów (rejestrów) rządowych
 • Pozyskiwanie danych z pozainternetowych źrodeł informacji
 • Przegląd przydatnych narzędzi do zbierania informacji ręcznie i automatycznie
 • Analiza metadanych
 • Zaawansowane techniki wykrywania manipulacji (wykrywanie retuszu/dezinformacji)
 • Analiza przepływów finansowych
  — Ustalanie faktycznych beneficjentów
  — Analiza transkacji kryptowalutowych
 • OSINT techniczny: analiza i rekonesans infrastruktury IT (zasobów sieciowych)
  — domeny
  — adresy IP
  — adresy e-mail
  — serwisy internetowe
  — inne ślady i identyfikatory internetowe
  — odkrywanie "ukrytych" danych pozostawionych na serwerach
 • Gdzie i jak gromadzić zbierane dane w zależności od ich typu?
  — Wydajna analiza i przeszukiwanie dużych zbiorów danych
  — Prosta i efektowna wizualizacja wyników
 • Wzbogacanie danych o celu na podstawie informacji dodatkowych z wycieków danych
  — wyszukiwanie i analiza wykradzionych baz danych
 • Budowanie prowokacji pozwalających na poszerzenie wiedzy na temat celu z wykorzystaniem socjotechniki
  — spoofowanie tożsamości (e-maile, numery telefonów, identyfikatory, dokumenty)
  — budowanie scenariusza i pretekstów do kontaktu
 • Przegląd dziesiątek narzędzi ułatwiających pracę OSINT-owcom

Trenerzy

Kurs OSINT prowadzi Marcin Maj, dziennikarz i redaktor prowadzący Niebezpiecznik.pl oraz Piotr Konieczny, założyciel Niebezpiecznika i szef niebezpiecznikowego zespołu bezpieczeństwa.

Obaj panowie od ponad 10 lat używają technik i narzędzi OSINT-owych zarówno przy prowadzeniu dziennikarskich śledztw jak i podczas wykonywania testów penetracyjnych i innych analiz dla klientów Niebezpiecznika. Obaj są utalentowanymi prelegentami zdobywającymi nagrody na największych polskich konferencjach i obaj, od ponad roku, regularnie prowadzą niebezpiecznikowe szkolenie z OSINT-u zarówno w jego wersji stacjonarnej otwartej dla każdego, jak i w wydaniu poszerzonym, dedykowanym pracownikom służb.

Zapisz się na Internetowy Kurs OSINT-u, aby chłonąć wiedzę od od topowych praktyków, którzy wiedzą co działa i jak najsprawniej zdobyć konkretne informacje, a przy tym chętnie dzielą się swoimi zebranymi przez lata skryptami i narzędziami. Te nazwiska to gwarancja, że poznasz sporo tricków i nieznane szerszej publiczności techniki pozyskiwania informacji o ludziach i firmach.

 

Opinie uczestników

Oto opinie uczestników, którzy brali udział w naszym niebezpiecznikowym, jednodniowym szkoleniu z OSINT-u, które ten kurs internetowy poszerza o masę nowych informacji, technik i narzędzi.

Naprawdę warto, najlepsze szkolenie w jakim brałem udział. Każdy kto chodź trochę jest zainteresowany OSINT-em powinien wziąć udział w tym szkoleniu. Każdy dział był rozbudowany, a nie robiony po "łebkach". Masa stron/informacji nieznanych i przydatnych podana. Od razu podawane były odpowiedzi na pytania przez prowadzącego, a nie na sam koniec szkolenia. -- Maciej

Mimo, że szkolenie było online i było długie - nie czuło się znudzenia. -- Krzysiek

Konkretna, bez zbednego owijania wiedza przekazana na faktycznych dzialaniach. Naprawde warto! -- Marek

Tak kompleksowego podejścia do tematu nie znalazłem w żadnym innym szkoleniu. Brawo! -- Wojtek

Brałem udział w innych technicznych szkoleniach, jednak do tej pory żadne nie dorównało poziomowi tym od ekipy Niebezpiecznika. Tam, gdzie u innych jest akademicki wykład, u Niebezpiecznika jest praktyka podparta pasją. -- Krzysztof

FAQ

Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

 • Czy muszę coś umieć, aby wziąć udział w kursie?

  Do udziału w kursie nie jest wymagana żadna wiedza wstępna. Jeśli potrafisz korzystać z przeglądarki internetowej, dasz radę. Kurs ma formę filmików z animacjami i głosem trenera, przeplatanymi demonstracjami technik wyszukiwania informacji i pokazami narzędzi. Wszystko omawiane jest przystępnym językiem tak, aby początkujący w temacie wszystko zrozumieli. Bardziej zaawansowane zagadnienia są przesunięte do późniejszych lekcji, aby mieć pewność, że osoby, które do nich dojdą mają już solidne podstawy umożliwiające zrozumienie omawianych zagadnień i technik oraz swobodne poszerzanie wiedzy.

 • Jakie są wymagania sprzętowe?

  Do zapoznania się z materiałami szkoleniowymi będziesz potrzebował komputera (albo smartfona/tabletu) z dostępem do internetu i przeglądarką internetową. Do zrobienia opcjonalnych ćwiczeń będziesz potrzebował dodatkowego, darmowego i dostępnego na każdy system operacyjny oprogramowania (VirtualBox). Udostępnimy Ci odpowiednie obrazy maszyn wirtualnych. Dzięki temu, osintowych narzędzi nie będziesz musiał instalować na swoim systemie a skonfigurowaną w trakcie kursu maszynę będziesz mógł łatwo przenieść na inny komputer.

 • Jak wygląda przykładowa lekcja?

  Stawiamy na jakość. Używamy profesjonalnych mikrofonów i kamer, nagrywając materiał w rozdzielczości Full HD. Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda przykładowa lekcja, rzuć okiem na demo lekcji z naszego innego internetowego kursu, Cyberbezpieczeństwo Dla Firm. Innymi słowy, każda lekcja to widok prezentacji z głosem trenera w tle (czasem pojawi się też jego twarz, ale nie za często, aby Cię nie przestraszyć ;). Prezentacja jest animowana i przeplatana infografikami oraz screencastami pokazującymi jak trener wykonuje różne czynności przy użyciu konkretnego oprogramowania lub serwisu internetowego. Nie brakuje też drobych wstawek humorystycznych, które na pewno docenisz. Wszystko testujemy i pokazujemy na prawdziwych, rzeczywistych, a nie wymyślonych przypadkach.

 • Czym kurs OSINT różni się od naszego jednodniowego szkolenia z OSINT?

  Kurs jest kompletnym przewodnikiem po tematyce OSINT. Jest w nim więcej materiału (co najmniej dwa razy więcej) i to najważniejsza różnica. W ramach kursu pokazujemy to, czego nie pokazujemy na szkoleniu krok-po-kroku bo "szkoda czasu" i pogłębiamy wszystkie zagadnienia omawiane podczas szkolenia. Dorzucamy też videotutoriale/screencasty do "niby prostych", ale generujących dużo pytań tematów, jak np. przygotowanie "lewych" kont i maszyn wirtualnych pod śledztwa. Do kursu dodaliśmy też sporo nowych informacji i demonstracji mniej popularnych, ale wciąż przydatnych technik. W kursie poruszamy więcej zaawansowanych zagadnień, jak np. pisanie własnych skryptów, co wymaga więcej czasu i podstaw programowania i dlatego nie ma tych rzeczy w agendzie naszego jednodniowego szkolenia. Z powyższych powodów, po zakończeniu przedsprzedaży, kurs OSINT-u będzie dużo droższy od naszego jednodniowego szkolenia z OSINT-u, bo przekazuje więcej wiedzy.
  Na naszym szkoleniu stacjonarnym z OSINT, z racji ograniczonego czasu, pokazujemy wiedzę skondensowaną, skupiając się na najbardziej przydatnych aspektach OSINT-u. Szkolenie stacjonarne (które realizujemy też w wersji "na żywo, przez Zooma") jest więc idealne dla osób, które chcą jak najszybciej wchłonąć jak najwięcej wiedzy, bo mają mało czasu, ale jednocześnie nie boją się samodzielnej pracy polegającej np. na doczytaniu czegoś o danej technice z materiałów dodatkowych.
  Na szkoleniu stacjonarnym wiedzę dostajesz jednorazowo, przez 8 godzin. Kurs Internetowy OSINT-u wiedzę prezentuje stopniowo, aby uniknąć efektu przeciążenia. Co tydzień otrzymasz dostęp do kilku lekcji i będziesz mieć czas na wykonywanie (opcjonalnych) ćwiczeń. Do nagrań lekcji możesz wracać kiedy chcesz i ile razy chcesz.

 • Czy prezentowane techniki da się wykorzystać zagranicą?

  W skrócie: tak. W kursie skupiamy się oczwiście na "polskiej specyfice". To oznacza, że pozyskiwanie danych np. dotyczących właścicieli działek pokazujemy na narzędziach i serwisach, które dotyczą m.in. rodzimych Księg Wieczystych i innych funkcjonujących w Polsce zbiorów danych. Te źródła nie będą przydatne podczas analizy firmy z np. Portugalii. Choć nie oferujemy listy "odpowiedników takich rejestrów dla kraju X", to przekazujemy informację jak analogiczny do "polskiego" rejestr namierzyć w innym kraju. Dajemy więc wędkę a nie rybę. Powód jest prosty. Krajów jest dużo i nie udajemy, że znamy OSINT-owe źródła charakterystyczne dla każdego z nich -- a nawet gdybyśmy znali i skomponowali taką listę, dla np. Portugalii, szybko stała by się nieaktualna, bo rejestry lubią zmieniać adresy lub znikać. Prowadziliśmy śledztwa w kilku krajach poza Polską więc mamy wypracowany algorytm "odnajdywania się" w nowym kraju i pozyskiwania informacji na temat jego osintowych źródeł. I to właśnie zamierzamy przekazać, dzięki temu każdy będzie w stanie ustalić czy analogiczne do pokazywanych podczas kursu polskich rejestrów i narzędzi można znaleźć w kraju, w którym przyszło prowadzić śledztwo.

 • Czy mogę za kurs zapłacić kartą / przelewem?

  Tak. Do obsługi płatności korzystamy z Przelewy24, więc możesz wybrać płatność szybkim przelewem, kartą lub blikiem.

 • Jak otrzymać fakturę?

  Podczas dokonywania zakupu, podaj NIP. Na jego podstawie pobierzemy dane firmowe, a fakturę otrzymasz na podany adres e-mail.

 • Co zrobić, jeśli potrzebuję fakturę pro-forma dla firmy

  Żaden problem, prześlij dane firmowe na adres osint@niebezpiecznik.pl, a nasze koleżanki odeślą Ci fakturę pro-forma.

 • Czy mogę dostępem podzielić się z kimś innym?

  Prosimy abyś tego nie robił. Z konta i materiałów powinien korzystać ten, kto kupił do nich dostęp. Bardzo nie lubimy monitorować logów i rozdawać banów...

 • Co zrobić, jeśli chcę kupić więcej dostępów?

  Jeśli chcesz nabyć więcej niż 10 dostępów, odezwij się do nas (osint@niebezpiecznik.pl lub 12 44-202-44)

Jeśli masz dodatkowe pytania, napisz do nas na osint@niebezpiecznik.pl lub zadzwoń na 12-44-202-44.

 

Lista materiałów:

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Akceptuję