Wszystkie Nagrania Webinarów

Webinar: Zhackowali Cię! Co teraz?

1
Kup teraz
237.00 PLN

Nagranie Webinara: Zhackowali Cię! Co Teraz?

Kupiujesz dostęp do nagrania webinara, który trwa 2,5h. Masz 30 dni aby się z nim zapoznać. Dodatkowo otrzymujesz możliwość pobrania checklist w PDF z podsumowaniem webinara oraz opisem krok-po-kroku co robić przed i po stwierdzeniu incydentu w firmie.

Od momentu stwierdzenia, że nasza organizacja jest ofiarą włamania (albo błędu niefrasobliwego pracownika), na złożenie odpowiednich dokumentów i wyjaśnień do Urzędu Ochrony Danych Osobowych mamy tylko 72 godziny. Nie możemy ich zmarnować.

 • Jak poprawnie zareagować na incydenty typu ransmomware, włamania, wycieki, szantaże?
 • Czym się martwić już, a co zostawić na potem?
 • Jakie dokumenty przygotować i jakich słów w nich nie używać?
 • O co zapyta nas UDODO, a o co dziennikarze i organy ścigania?
 • Ile to wszystko będzie trwało?
 • I przede wszystkim -- ile to będzie nas kosztowało i jak podejść do "złych" klientów?

To tylko niektóre z pytań jakie trzeba sobie zadać po stwierdzeniu nieautoryzowanego dostępu. Odpowiemy na nie w trakcie tego wykładu. Zaprezentujemy wyłacznie praktyczną wiedzę popartą sprawdzonym w boju doświadczeniem prawnym i technologicznym. Przeanalizujemy też kilka małych i "prostych" oraz tych dużych i bardziej skomplikowanych prawnie wycieków. Wszystko po to, aby incydent, który -- nie ukrywajmy, może Ci się przytrafić i prędzej czy później się przytrafi -- był dla Ciebie i Twojej firmy jak najmniej bolesny w obsłudze.

Ten wykład zawiera informacje, których nie ma w książkach. To czysta, wieloletnia praktyka i porady prosto z pierwszej linii frontu. W wykładzie wziąć udział powinien każdy właściciel firmy, prezes i manager, ale także pracownicy działów prawnych, działów marketingu i PR oraz działów IT. Bo odpowiednia koordynacja działań pomiędzy wszystkimi tymi kompetencjami jest kluczowa, aby poprawnie, skutecznie i najtaniej obsłużyć incydent.

Webinar poprowadzili adw. Michał Kluska oraz Piotr Konieczny. Michał pracuje na co dzień w Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka i od ponad 12 lat skupia się na tematyce ochrony danych osobowych. Obsługiwał kilkadziesiąt naruszeń i wymienił z Urzędem Ochrony Danych Osobowych niezliczoną liczbę pism w imieniu swoich klientów. Michał jest praktykiem z krwii i kości -- wiedzę przekazuje przystępnie, jako wykładowca i prelegent branżowych konferencji. Piotr jest szefem zespołu bezpieczeństwa w Niebezpieczniku. Część z projektów, które prowadzi polega na pomocy klientom, do których ktoś się włamał lub których ktoś szantażuje. Przez ostatnie 15 lat widział incydenty, o których nikt głośno nie mówi i wspólnie z klientami "gasił pożary", które wydawały się nie do zgaszenia.

Agenda

Oto niektóre z zagadnień, które zostały poruszone podczas wykładu:

 1. Czy trzeba to w ogóle zgłaszać? Różnica między błędem, incydentem, a naruszeniem (Michał)
 2. Jak technicznie reagować na atak ransomware, a jak na wyciek lub szantaż? (Piotr)
 3. Poprawna reakcja Administratora Danych Osobowych i podmiotu przetwarzającego - plan kryzysowy (Michał)
 4. O co zapytać nas może UODO, a o co inne służby? (Michał)
 5. Jak dobrze przygotować komunikat do klientów? (Michał i Piotr)
 6. Jak reagować na skargi i złorzeczenia klientów? (Michał i Piotr)
 7. Kto (nie) pójdzie siedzieć? Odpowiedzialność firmy a pracownika (Michał)
 8. Case study: kilka przykładów, od niewielkich do dużych firm. Czas + koszty ogarniania kryzysu. (Michał i Piotr)
 9. Sesja Q&A -- odpowiedzi na pytania uczestników

Ten wykład, poświęcony zagadnieniom wycieków danych, to część większego kursu online Cyberbezpieczeństwo dla Firm, w który w sposób kompletny przekazuje wiedzę na temat wszystkiego, co związane z cyberbezpieczeństwem a istotne dla pracowników korzsytających z komputerów i smartfonów podpiętych do internetu. Zaintneresowany? Aby zamówić go w pełnej wersji, skontaktuj się z nami!

 

Opinie uczestników

A oto, jak swoje wrażenia opisywali uczestnicy wcześniejszych edycji naszych webinarów:

z uwagi na czas, biorę udział w różnych webinarach. Ten był cały ciekawy, od początku do końca. Przejrzyście podane info, bez zadęcia z humorem i co najważniejsze z przykładami

Bardzo mi się podobało (i pozytywnie zaskoczyło) holistyczne podejście do kwestii bezpieczeństwa, wykraczające poza omówienie programów czy ustawień

Wszystko super, nic dodać nic ująć - Nawet żona była zainteresowana ;-)

wszystko było ciekawe, nawet jeśli chwilami bardziej techniczne :)

Świetny wykładowca, zna temat i umie sprzedać swoją wiedzę. Przyjemnie się tego słuchała.

Bardzo podobał mi się webinar. Mam wrażenie, że był na prawdę przemyślany co do treści

Świetny WEBINAR! Najlepiej wydane pieniądze w ostatnim czasie

Zanotowałem całą stronę A4 [a piszę drobnym drukiem] notatek, programów do sprawdzenia.

 

Kup dostęp!

Przekonany? To wykup dostęp do nagrania!

Lista materiałów:

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Akceptuję