Wszystkie Nagrania Webinarów

Webinar: Jak bezpiecznie programować?

1
Kup teraz
67.00 PLN

Nagranie webinara: Jak bezpiecznie programować?

Kupujesz dostęp do nagrania naszego majowego webinaru. Nagranie trwa 1h50m. Masz cały miesiąc (30 dni) aby je obejrzeć. 

Ten wykład to solidna, przystępnie podana praktyka -- metody i narzędzia tzw. programowania defensywnego. Ta wiedza pomoże Ci zabezpieczyć aplikacje przed atakami, wyciekami i błędami logicznymi. Nie ma znaczenia w jakim języku programujesz -- poznasz 5 technik, które są uniwersalne i kilka narzędzi, które mają swoje odpowiedniki dla różnych języków programowania. Nie ważne ile LOC masz wystukanych, w tym webinarze coś dla siebie znajdą zarówno młodsi jak i starsi stażem programiści.

Wysoki poziom spotkania gwarantuje postać prowadzącego. Tomasz Borek koder, dumny z takich projektów jak SCKRK oraz GeeCON. Tomek pomaga też przy polskim JUGu i krakowskiej Loży Lambda. Na co dzień szkoli programistów jednej z zagranicznych firm, by jeszcze wydajniej i jeszcze bezpieczniej tworzyli swój kod.

W trakcie mojego webinaru opowiadam, jak odrobina “zdrowej paranoi” może być przydatna w tworzeniu oprogramowania. Dzielę się wybranymi 5 “dobrymi praktykami”, które faktycznie się sprawdzają i podpowiem od czego zacząć automatyzację bezpieczeństwa (na tyle, na ile się da). Analizujemy też kilka wtop, do których by nie doszło, gdyby defensywne programowanie zastosowano. Na deser wskazuję skąd zdobywać sprawdzoną wiedzę z zakresu defensywnego programowania. Bo bezpieczeństwo to nie produkt, a proces. I trzeba się nauczyć uczyć.

Agenda

Oto niektóre z zagadnień, które są poruszane w trakcie wykładu:

  1. Co to jest programowanie defensywne?
  2. Techniki i zalecenia programowania defensywnego -- 5 wybranych
  3. Zdrowa paranoja w metodach, podczas inicjalizacji, startu i budowy
  4. Co dalej?
  5. Sesja Q&A -- odpowiedzi na pytania uczestników spotkania
     

Ten wykład to część większego, pełnego kursu online Cyberbezpieczeństwo dla Firm. Zaintneresowany? Aby zamówić go w pełnej wersji w formie przystępnego szkolenia on-line, które obejrzeć może każdy z pracowników, skontaktuj się z nami!

 

Opinie uczestników

A oto, jak swoje wrażenia opisywali uczestnicy wcześniejszych edycji tego webinara:

Świetny wykładowca, zna temat i umie sprzedać swoją wiedzę. Przyjemnie się tego słuchało.

wszystko było ciekawe, nawet jeśli chwilami bardziej techniczne :)

z uwagi na czas, biorę udział w różnych webinarach. Ten był cały ciekawy, od początku do końca. Przejrzyście podane info, bez zadęcia z humorem i co najważniejsze z przykładami

Wszystko super, nic dodać nic ująć - Nawet żona była zainteresowana ;-)

Bardzo mi się podobało (i pozytywnie zaskoczyło) kompleksowe podejście do kwestii bezpieczeństwa

Zanotowałem całą stronę A4 [a piszę drobnym drukiem] notatek

Świetny WEBINAR! Najlepiej wydane pieniądze w ostatnim czasie

 

Kup dostęp!

Przekonany? To wykup dostęp do nagrania!

Lista materiałów:

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Akceptuję